Home / Crystals / XRCGB30M000F5A00R0
minImg
XRCGB30M000F5A00R0
Murata Electronics
Product No:
XRCGB30M000F5A00R0
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±65ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series -
Mfr Murata Electronics
Frequency 30 MHz