Home / Crystals / XRCGB38M400F2P00R0
minImg
XRCGB38M400F2P00R0
Murata Electronics
Product No:
XRCGB38M400F2P00R0
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
In Stock : 1407
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series -
Mfr Murata Electronics
Frequency 38.4 MHz