Home / Crystals / XRCMD32M000FXP52R0
minImg
XRCMD32M000FXP52R0
Murata Electronics
Product No:
XRCMD32M000FXP52R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series -
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Murata Electronics
Frequency 32 MHz