Home / Oscillators / XUH715035.840000I
minImg
XUH715035.840000I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XUH715035.840000I
Description:
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 58mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output HCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 35.84 MHz