Home / Oscillators / XUH736030.720000X
minImg
XUH736030.720000X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XUH736030.720000X
Description:
XTAL OSC XO 30.7200MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 98mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 30.72 MHz