Home / Oscillators / XUJ726110.000000X
minImg
XUJ726110.000000X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XUJ726110.000000X
Description:
XTAL OSC XO 110.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 85mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XU
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 110 MHz