Home / Oscillators / XUL735100.016000I
minImg
XUL735100.016000I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XUL735100.016000I
Description:
XTAL OSC XO 100.0160MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 97mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XU
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 100.016 MHz