Home / Oscillators / XUN516038.400000I
minImg
XUN516038.400000I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XUN516038.400000I
Description:
XTAL OSC XO 38.4000MHZ HCSL SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 68mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series XU
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output HCSL
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 38.4 MHz