Home / Oscillators / XUQ718150.000000X
minImg
XUQ718150.000000X
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XUQ718150.000000X
Description:
CLCC 7.00X5.00X1.30 MM, 2.54MM P
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 75mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Base Resonator Crystal
Frequency 150 MHz