XW5G-P1.5-1.1-2
Omron Automation and Safety
Product No:
XW5G-P1.5-1.1-2
Description:
GRD TB PUSHIN 1.5MM 1:1 2TIER
User Guide
Number of Positions 4
Stripping Length 8mm
Termination Style Push In
Color Green, Yellow
Fuse Type -
Terminal - Width 3.5mm
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Number of Levels 2
Series XW5
Type Ground, Earth
Disconnect Type -
Voltage - UL 600V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Material - Insulation Polyamide (PA), Nylon
Package Bulk
Voltage - IEC 500V