XW5G-P2.5-1.1-2
Omron Automation and Safety
Product No:
XW5G-P2.5-1.1-2
Description:
TERM BLK GND PUSH 2.5MM 1:1 2TIE
In Stock : 35
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Positions 4
Stripping Length 10mm
Termination Style Push In
Color Green, Yellow
Fuse Type -
Terminal - Width 5.2mm
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Number of Levels 2; Connected
Series XW5
Type Ground, Earth
Disconnect Type -
Voltage - UL 600V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Material - Insulation Polyamide (PA), Nylon
Package Bulk
Voltage - IEC 500V