Y0054181K399T9L
VPG Foil Resistors
Product No:
Y0054181K399T9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 181.399KOHM 1/2W 0.01% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 181.399 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W