Y0089681R000AR23R
VPG Foil Resistors
Product No:
Y0089681R000AR23R
Description:
RES 681 OHM 0.05% 0.6W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Supplier Device Package -
Resistance 681 Ohms
Series RNC90Y
Power (Watts) 0.6W
Features Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)