Y0706470R000Q9L
VPG Foil Resistors
Product No:
Y0706470R000Q9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Description:
RES 470 OHM .4W .02% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.310" (7.87mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 470 Ohms
Series VAR
Power (Watts) 0.4W