YFF21AC1H220MT0Y0N
TDK Corporation
Product No:
YFF21AC1H220MT0Y0N
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
In Stock : 69272
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss 30dB @ 3GHz ~ 5GHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series YFF-AC
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Mfr TDK Corporation
Capacitance 22 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 1 A