Z1812C132BPWZT
KEMET
Product No:
Z1812C132BPWZT
Manufacturer:
KEMET
Description:
FERRITE BEAD 1.3K OHM 1812 1LN
In Stock : 1576
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 60mOhm
Impedance @ Frequency 1.3 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max) 0.138" (3.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Z-PWZ
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A