Home / RF Filters / ZLSS-4R8G-S+
minImg
ZLSS-4R8G-S+
Mini-Circuits
Product No:
ZLSS-4R8G-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
SSS LPF, DC - 4.8 GHZ, 50
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insertion Loss 2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.900" L x 0.700" W (22.86mm x 17.78mm)
Height (Max) 0.650" (16.51mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth -
Mfr Mini-Circuits
Ripple -
Frequency 4.8GHz (Cutoff)