ZUSAESR-T-25
USA Sealing
Product No:
ZUSAESR-T-25
Manufacturer:
USA Sealing
Description:
EPDM Foam Tube - 1/4" ID x 3/4"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 107°C
Shape Tube
Color Black
Firmness 5 ~ 8 PSI
Material EPDM
Product Status Active
Density 14 lb/ft³
Thickness 0.250" (6.35mm) 1/4"
Series -
Length 24.000" (309.60mm)
Mfr USA Sealing
Package Bulk
Diameter 0.750" (19.05mm)