ZUSAH1.2X3.5
USA Sealing
Product No:
ZUSAH1.2X3.5
Description:
Buna-N O-Ring - 1.2mm Wide 3.5mm
In Stock : 16
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 0.138" (3.50mm)
Width / Cross Section 0.047" (1.20mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.232" (5.90mm)