ZUSAH1X2.5
USA Sealing
Product No:
ZUSAH1X2.5
Manufacturer:
USA Sealing
Description:
Buna-N O-Ring - 1mm Wide 2.5mm I
In Stock : 262
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 0.098" (2.50mm)
Width / Cross Section 0.039" (1.00mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.177" (4.50mm)