ZUSAH2.5X95
USA Sealing
Product No:
ZUSAH2.5X95
Description:
Buna-N O-Ring - 2.5mm Wide 95mm
In Stock : 9
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 3.740" (95.00mm)
Width / Cross Section 0.098" (2.49mm)
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 3.937" (100.00mm)