ZUSAH2X105
USA Sealing
Product No:
ZUSAH2X105
Manufacturer:
USA Sealing
Description:
Buna-N O-Ring - 2mm Wide 105mm I
In Stock : 20
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 4.134" (105.00mm)
Width / Cross Section 0.079" (2.00mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 4.291" (109.00mm)