ZUSAV2X10.5
USA Sealing
Product No:
ZUSAV2X10.5
Description:
Viton O-Ring - 2mm Wide 10.5mm I
In Stock : 4
User Guide
Operating Temperature -26°C ~ 204°C
Series -
Diameter - Inside 0.413" (10.50mm)
Width / Cross Section 0.079" (2.00mm)
Cross Section Shape Round
Material FKM
Package Bulk
Hardness 75 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.571" (14.50mm)