Home / RF Filters / ZVBP-10R5G-S+
minImg
ZVBP-10R5G-S+
Mini-Circuits
Product No:
ZVBP-10R5G-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
CAVITY BPF, 9750 - 11250 MHZ
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.650" L x 0.787" W (41.92mm x 20.00mm)
Height (Max) 0.748" (19.00mm)
Product Status Active
Series ZVBP-10R5G-S+
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth -
Mfr Mini-Circuits
Ripple -
Frequency 10.5GHz Center