Home / RF Filters / ZVBP-3R25G-S+
minImg
ZVBP-3R25G-S+
Mini-Circuits
Product No:
ZVBP-3R25G-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
CAVITY BPF, 3 - 3.5 GHZ, 50
User Guide
Insertion Loss 0.7dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.988" L x 1.161" W (50.50mm x 29.50mm)
Height (Max) 0.580" (14.74mm)
Product Status Active
Series ZVBP
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 500MHz
Mfr Mini-Circuits
Ripple -
Frequency 3.25GHz Center