ZX1-LD300A66 0.5M
Omron Automation and Safety
Product No:
ZX1-LD300A66 0.5M
Description:
SENSOR REFLECTIVE 300MM NPN OPEN
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection IEC IP67
Response Time 100ms
Sensing Distance 11.811" (300mm)
Output Configuration NPN - Open Collector
Sensing Method Reflective
Light Source -
Product Status Active
Connection Method Connector
Series -
Voltage - Supply -
Mfr Omron Automation and Safety
Cable Length 19.5" (50cm)