ZX1-LD50A81 5M
Omron Automation and Safety
Product No:
ZX1-LD50A81 5M
Description:
SENSOR REFLECTVE 50MM PNP 5M CBL
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection IEC IP67
Response Time 100ms
Sensing Distance 1.969" (50mm)
Output Configuration PNP - Open Collector
Sensing Method Reflective
Light Source -
Product Status Active
Connection Method Cable
Series -
Voltage - Supply -
Mfr Omron Automation and Safety
Cable Length 196.85" (5m)