Home / Unclassified / ZX75BP-B1230-S+
minImg
ZX75BP-B1230-S+
Mini-Circuits
Product No:
ZX75BP-B1230-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
CERAMIC RESONATOR BPF
User Guide
Insertion Loss 1.8dB
Series *
Package / Case Module, SMA Connectors
Bandwidth 220MHz
Mfr Mini-Circuits
Ripple -
Filter Type Band Pass
Package Tray
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.200" L x 0.750" W (30.48mm x 19.05mm)
Height (Max) 0.490" (12.45mm)