01550320ZXA
Littelfuse Inc.
Product No:
01550320ZXA
Description:
FUSE HLDR BLADE 32V 20A PNL MNT
User Guide
Fuseholder Type Holder
Termination Style Wire Leads
Current Rating (Amps) 20 A
Fuse Type Blade
Contact Finish Tin
Mounting Type Panel Mount
Orientation -
Product Status Active
Fuse Size 0.75" L x 0.2" W (19.1mm x 5.1mm)
Series 155
For Use With/Related Products ATC, ATO
Voltage 32V