02013J0R7BBWTR
KYOCERA AVX
Product No:
02013J0R7BBWTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.7 pF