0201ZK120GBSTR
KYOCERA AVX
Product No:
0201ZK120GBSTR
Description:
CAP THIN FILM 12PF 10V 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 12 pF