Home / Thin Film Capacitors / 0201ZK8R2BBWTR\500
minImg
0201ZK8R2BBWTR\500
KYOCERA AVX
Product No:
0201ZK8R2BBWTR\500
Description:
CAP THIN FILM 8.2PF 10V 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 8.2 pF