Home / Fuseholders / 02540121ZXBA
minImg
02540121ZXBA
Littelfuse Inc.
Product No:
02540121ZXBA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
ACS 2AG OMNI-BLOK PC MT 1 POLE A
User Guide
Fuseholder Type Block
Termination Style PC Pin
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Tin
Mounting Type Through Hole
Orientation Horizontal
Product Status Active
Fuse Size 0.177" Dia x 0.57" L (4.5mm x 14.48mm)
Series 254
For Use With/Related Products 2AG
Voltage 400V