Home / Fuses / 0298100.ZXB
minImg
0298100.ZXB
Littelfuse Inc.
Product No:
0298100.ZXB
Description:
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK
In Stock : 233
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 31100
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.000562 Ohms
Color Yellow
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 100 A
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)
Product Status Active
Series MEGA®
Voltage Rating - DC 32 V