Home / Fuses / 032707.5YX2S
minImg
032707.5YX2S
Littelfuse Inc.
Product No:
032707.5YX2S
Description:
FUSE AUTO 7.5A 32VDC BLADE MICRO
In Stock : 2652
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 47
Response Time -
DC Cold Resistance 0.0108 Ohms
Color Brown
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 7.5 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.358" L x 0.150" W x 0.311" H (9.10mm x 3.80mm x 7.90mm)
Product Status Active
Series MICRO2™ 327
Voltage Rating - DC 32 V