04023J1R6BBSTR
KYOCERA AVX
Product No:
04023J1R6BBSTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP THIN FILM 1.6PF 25V 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.6 pF