Home / Thin Film Capacitors / 0402YK330FBSTR\500
minImg
0402YK330FBSTR\500
KYOCERA AVX
Product No:
0402YK330FBSTR\500
Description:
CAP THIN FILM 33PF 1% 16V 0402
In Stock : 5518
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF