0402ZJ8R0BBSTR
KYOCERA AVX
Product No:
0402ZJ8R0BBSTR
Description:
CAP THIN FILM 8PF 10V 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 8 pF