Home / Fuses / 0441003.WRA
minImg
0441003.WRA
Littelfuse Inc.
Product No:
0441003.WRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE BOARD MOUNT 3A 32VDC 0603
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Melting I²t 0.8165
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0158 Ohms
Color -
Approval Agency CE, cURus
Current Rating (Amps) 3 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W x 0.020" H (1.54mm x 0.85mm x 0.50mm)
Product Status Active
Series 441A
Voltage Rating - DC 32 V