0502128000-08-B8
Molex
Product No:
0502128000-08-B8
Manufacturer:
Molex
Description:
8" PRE-CRIMP 3048 BK001 BLACK
User Guide
Number of Rows 1
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Series Mi II 50212, Micro-Latch, Sherlock
Length 8.00" (203.20mm)