05041A120KA79A
KYOCERA AVX
Product No:
05041A120KA79A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 12PF 100V NP0 0504
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.050" L x 0.040" W (1.27mm x 1.02mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0504 (1210 Metric)
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 12 pF