06033U8R2CAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
06033U8R2CAT2A
Description:
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series U
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 8.2 pF