06035J2R0AAWTR
KYOCERA AVX
Product No:
06035J2R0AAWTR
Description:
CAP THIN FILM 2PF 50V 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Obsolete
Series Accu-F®
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2 pF