08051J3R3BBTTR\M
KYOCERA AVX
Product No:
08051J3R3BBTTR\M
Description:
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.044" (1.13mm)
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.3 pF