08053K330FAWTR
KYOCERA AVX
Product No:
08053K330FAWTR
Description:
CAP THIN FILM 33PF 25V 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Product Status Obsolete
Series Accu-F®
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF