0845240004-04-V9
Molex
Product No:
0845240004-04-V9
Manufacturer:
Molex
Description:
4" PRE-CRIMP A1857/19 VIOLET
User Guide
Number of Rows 1
Color Violet
Contact Finish Thickness 80.0µin (2.03µm)
Contact Finish Nickel
Product Status Obsolete
Wire Gauge 18 AWG
Series ML-XT, XRC
Length 4.00" (101.60mm)