0845240004-11-N7
Molex
Product No:
0845240004-11-N7
Description:
11" PRE-CRIMP A1858/19 BROWN
User Guide
Number of Rows 1
Color Brown
Contact Finish Thickness 80.0µin (2.03µm)
Contact Finish Nickel
Product Status Obsolete
Wire Gauge 16 AWG
Series ML-XT, XRC
Length 11.0" (279.4mm)