0845240004-11-S9
Molex
Product No:
0845240004-11-S9
Description:
11" PRE-CRIMP A1857/19 SLATE
User Guide
Number of Rows 1
Color Slate
Contact Finish Thickness 80.0µin (2.03µm)
Contact Finish Nickel
Product Status Obsolete
Wire Gauge 18 AWG
Series ML-XT, XRC
Length 11.0" (279.4mm)