0845240004-12-V9
Molex
Product No:
0845240004-12-V9
Description:
12" PRE-CRIMP A1857/19 VIOLET
User Guide
Number of Rows 1
Color Violet
Contact Finish Thickness 80.0µin (2.03µm)
Contact Finish Nickel
Product Status Obsolete
Wire Gauge 18 AWG
Series ML-XT, XRC
Length 12.0" (304.8mm)