10-5-CN3490
3M (TC)
Product No:
10-5-CN3490
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
RF EMI SHLDING TAPE 15.092'X10"
User Guide
Operating Temperature -
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Shape Roll
Material Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Thickness - Overall 0.002" (0.06mm)
Product Status Obsolete
Series CN-3490
Type Shielding Tape
Length 15.092' (4.60m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Width 10.000" (254.00mm)